Co budete dělat o prázdninách? Pojeďte do Telče!
Máme pro vás prázdninové Zprávičky z Univerzitního centra. Podívejte se, co nás čeká a za čím za námi můžete přijet.
Pro on-line portál MjUNIon jsme připravili interaktivní studijní materiál o českých památkách zapsaných na seznam UNESCO.
Nejprve zjistíte, jak UNESCO funguje a co má na starost. Poté poznáte české dědictví a prozkoumáte historické centrum Telče.
Odkaz na zpracované téma UNESCO a město Telč.
MjUNI je příležitostí pro děti a dospívající ve věku 9-17 let vyzkoušet si, jaké je to být vysokoškolským studentem. Studenti poznají akademické prostředí interaktivní hravou formou a navštíví špičková výzkumná pracoviště, kde si rozšíří znalosti z humanitních, přírodních i technických věd. Díky interaktivnímu programu děti získají nové zkušenosti a dovednosti, které mohou uplatnit v budoucím studiu.
Cílem MjUNI je popularizovat vědu směrem k mladým studentům, jejich rodinám i široké veřejnosti. Pomocí zajímavých a inovativních způsobů výuky se snažíme inspirovat děti i dospívající ke vzdělání i mimo školní lavice a prohloubit jejich vztah k poznání. Tematicky členěné bloky výuky představují Masarykovu univerzitu jako rozmanité a vstřícné prostředí, pečující o vzdělání a rozvoj.
Součástí projektu je také MjUNIon – on-line portál pro všechny malé i velké badatele. Prozkoumejte zákoutí různých humanitních, přírodovědných i technologických témat. Stačí si jen vybrat a začít!