Poznejte s Juniorem bohatství České republiky!

Pro on-line portál MjUNIon jsme připravili interaktivní studijní materiál o českých památkách zapsaných na seznam UNESCO.

25. 2. 2022

Nejprve zjistíte, jak UNESCO funguje a co má na starost. Poté poznáte české dědictví a prozkoumáte historické centrum Telče.

Odkaz na zpracované téma UNESCO a město Telč.

O Masarykově Juniverzitě (MjUNI)

MjUNI je příležitostí pro děti a dospívající ve věku 9-17 let vyzkoušet si, jaké je to být vysokoškolským studentem. Studenti poznají akademické prostředí interaktivní hravou formou a navštíví špičková výzkumná pracoviště, kde si rozšíří znalosti z humanitních, přírodních i technických věd. Díky interaktivnímu programu děti získají nové zkušenosti a dovednosti, které mohou uplatnit v budoucím studiu.

Cílem MjUNI je popularizovat vědu směrem k mladým studentům, jejich rodinám i široké veřejnosti. Pomocí zajímavých a inovativních způsobů výuky se snažíme inspirovat děti i dospívající ke vzdělání i mimo školní lavice a prohloubit jejich vztah k poznání. Tematicky členěné bloky výuky představují Masarykovu univerzitu jako rozmanité a vstřícné prostředí, pečující o vzdělání a rozvoj.

Součástí projektu je také MjUNIon – on-line portál pro všechny malé i velké badatele. Prozkoumejte zákoutí různých humanitních, přírodovědných i technologických témat. Stačí si jen vybrat a začít!