Podpis memoranda

13. 9. 2018

V Telči se chystá se podpis memoranda o spolupráci šesti významných vzdělávacích a výzkumných institucí

V pátek 21. září proběhne v prostorách Univerzitního centra Telč slavnostní podpis memoranda o spolupráci šesti významných vzdělávacích a výzkumných institucí (Masarykovy univerzity, Dunajské univerzity v Kremži, Českého vysokého učení technického v Praze, Slovenské technické univerzity v Bratislavě, Národního památkového ústavu a Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR).
Hlavním cílem memoranda je prohloubení spolupráce především v oblastech výměny studentů, pedagogů či pracovníků při společných studijních či výzkumných programech. Memorandum tak navazuje na dosavadní spolupráci uvedených institucí při realizaci aktivity Scola Telč, čili pracovního setkání studentů v rámci pravidelných letních či zimních škol v Telči se zaměřením na kulturní dědictví a památkovou péči. Tuto aktivitu mají všechny instituce zájem nadále rozvíjet. Možnost získat zkušenost z mezinárodní a mezioborové, týmové práce a spolupracovat se specialisty z různých oborů se už staly přínosnou a pro studenty vítanou zkušeností.
Pod vedením odborníků z oblasti památkové péče, architektury, přírodovědných disciplín, historie umění tak v roce 2017 a 2018 studenti společně pracovali na návrhu rehabilitace dvou historických domů na hlavním náměstí v Telči, na návrhu obnovy venkovských prostor v těsné blízkosti historického jádra města Telče, nebo na projektu revitalizace objektu bývalé synagogy v Telči.
V září letošního roku probíhá další vzdělávací aktivita, jež je součástí projektu Potenciál společného kulturního dědictví pro přeshraniční regionální rozvoj (KulReg), realizovaného v rámci programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko-Česká republika Masarykovou univerzitou a Dunajskou univerzitou v Kremži.
Prezentace výstupů uvedených minulých i současných společných aktivit bude rovněž součástí programu po podpisu memoranda.

Bližší informace na FB profilu Scola Telcz


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.