Ohlédnutí za činností univerzitní knihovny - SLAM POETRY

Co je SLAM POETRY? Performativní žánr přednesu autorské poezie bez rekvizit.

23. 7. 2021

První představení (29. 3. 2019) proběhlo v aule formou dvoukolové soutěže o nejlepší vystoupení, které hodnotili přímo diváci pomocí 10bodové stupnice. Účinkovali: Honza Dibitanzl, Anatol Svahilec, Tukan, Tim Postovit. Po krátké přestávce s občerstvením diváci rozhodli, že vyhraje Tukan díky svému textu Čtyři Češi na Fagaraši. Stojí za to slyšet, k dispozici na youtube.

Všech 60 diváků se královsky bavilo zhruba 3 hodiny, tak jsme představení zopakovali ještě dvakrát, 6. 8. 2019, toto vystoupení proběhlo na nádvoří UCT – účinkující: Dr. Filipitch, Ellen Makumbirofa, Anatol Svahilec, Thea, Klára a Michael, první místo tentokrát získal Dr. Filipitch. Přihlíželo 83 platících diváků a několik návštěvníků kavárny.

Zatím poslední představení, opět v aule, se uskutečnilo 17. 1. 2020 – účinkující: Tukan, Jura Juráň, Dave, Tim Postovit, Caledon, Michael. Na nejvyšším stupínku opět zazářil Tukan. Tento slam byl na trochu vážnější témata než oba předchozí, ale zase skvělý zážitek pro asi 30 diváků.

Pevně doufáme, že už se nám do cesty nepostaví žádný covid či podobná komplikace a budeme moci pozvat partu slamerů i letošní podzim. Moc se těšíme…


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.