Ohlédnutí za činností univerzitní knihovny - Lidová malírna v Telči (rok 2018)

Jsou to již 3 roky, kdy v knihovně byla instalována výstava ke 110. výročí založení Lidové malírny v Telči.

15. 9. 2021

Výstava vzbudila velký ohlas mezi místními, však velká většina telčských domácností vlastní nejeden pěkný kousek z této dílny, ale jezdili se dívat sběratelé a nadšenci z celé republiky.

Mnoho lidí má spojenou „malírnu“ se svým dětstvím a mládím, řemeslnou zručností předků a Telčí samotnou, posuďte sami na základě úryvků z návštěvní knihy:

„Děkujeme za krásný zážitek z výstavy a vzpomínky na studentská léta v Telči před 50 lety v této budově a v Telči“…
„Povedená výstava – pro starší obyvatele Telče krásné vzpomínky! Děkujeme!“
„Děkujeme za nádhernou ukázku lidské šikovnosti a umění.“
„Krása, která bude stále vzácnější.“
„Obdivujeme šikovnost, zručnost a preciznost.“
„Veliké díky za nádherný zážitek z výstavy, která je opravdu srdcová záležitost pro každého pamětníka z Telče.“

A na závěr hodnocení, které dokazuje, že výstava byla i bohatá na vystavené exponáty: „Je to až k nevíře, talíř vedle talíře!“
Přejeme krásné vzpomínky nad fotografiemi z výstavy a vernisáže.

A v knihovně máme stále ještě k prodeji několik katalogů výstavy.