Obnovení provozu knihovny v univerzitním centru Telč

S rozvolňováním opatření na úrovni vlády přichází i postupné uvolňování opatření na Masarykově univerzitě. Po skončení nouzového stavu, tedy od 18. května, dochází k úplnému obnovení provozu univerzitní knihovny od pondělí 25. května, v úplném provozu bude také kavárna a cukrárna v univerzitním centru a na červen se chystají i první akce pro veřejnost.

21. 5. 2020

Univerzitní knihovna se pro veřejnost znovu otevře v pondělí 25. května. Přesto se nevyhneme některým opatřením či omezením, která se ale mohou dále upravovat podle vývoje vládních či univerzitních protivirových opatření. Návštěvníci univerzitního centra jsou tak povinni v prostorách knihovny nosit roušku a při vstupu použít připravený dezinfekční prostředek na ruce. V knihovně či výstavních prostorech je stanoven maximální počet návštěvníků ve stejném okamžiku na 15 osob, které mají povinnost dodržovat 2m rozestupy. Vrácené knihovní jednotky budou deponovány ve dvoudenní karanténě a teprve poté bude možno si je znovu půjčit.

Od pondělí 25. května bude také plně obnoven provoz univerzitní kavárny a cukrárny Haas, která v tuto chvíli funguje pouze jako výdejní okénko s možností posezení na nádvoří v areálu univerzitního centra.

„Letošní turistická sezona zatím samozřejmě vypadá hodně špatně, přesto věříme, že je to zároveň příležitost pro úplnou proměnu celého oboru cestovního ruchu. V kurzu by měly být výlety za domácími atraktivitami. Je určitě řada míst, které si takové objevení či znovuobjevení zaslouží. A naše univerzitní jezuitské koleje k takovým místům patří zcela určitě,“ zve do Telče ředitel univerzitního centra Jaroslav Makovec, „Společně s kolegy z NPÚ a Muzea Vysočiny chystáme v našem centru velkou letní jezuitskou výstavu. Na začátku června chceme udělat vernisáž společné výstavy prací moravského sochaře Nikose Armutidise a jeho dcery Ireny. A pokud to jen trochu půjde, bude už v červnu i koncert. Už se zkrátka těšíme na normální činnost, která do našeho centra v létě patří“ dodává.

Podrobnější informace:
Ilona Martinů, knihovna UC Telč, tel. 774 886 640, www.uct.muni.cz/knihovna