Nové knihy | červenec-srpen 2023

Miroslav Navarrů: Excel 2019: podrobný průvodce pro uživatele
Karel Klatovský: Microsoft Office 365: Průvodce uživatele
Šárka Miková: Milovat nestačí
Miroslava Baxová: Kamarád si se mnou hraje, školka vážně zábavná je
Ilona Kejklíčková: Vady řeči u dětí
Lenka Blažejová: Cíťa: proč svět nutně potřebuje introvert(k)y
Dana Kutálková: Opožděný vývoj řeči. Dysfázie
David Borek: Putinova válka: Ukrajinská kronika zpravodajů ČT
Sehrij Rudenko: Volodymyr Zelenskyj: Muž, který píše dějiny
Pavel Kosatík: Slovensko třicet let poté
David J. Lieberman: Nenechte se vytočit
Jan Prchal: Polná za první republiky
Martin Rychlík: Dějiny lidí
Jiří Hlaváček: Mezi pakárnou a službou vlasti
Oliver Burkeman: Čtyři tisíce týdnů
Rytmus roku s Hankou Zemanovou

Knižní tip

Šárka Miková: Milovat nestačí: cesta k sebehodnotě s Teorií typů

Proč si přečíst?

Chcete zjistit odpovědi na následující otázky? Chcete, aby si vaše dítě vážilo sebe a respektovalo druhé? Jak naučit dítě zvládat výzvy a nehroutit se z chyb? Rádi byste vychovali vyrovnaného a spokojeného člověka? Tak tedy vzhůru ke čtení této knihy.

Anotace:

My rodiče vychováváme děti pro budoucnost. Autorka knihy chtěla napsat knihu, díky níž může i vaše dítě zvládat výzvy, které mu život připraví.

Reakce čtenářů:

- Díky Teorii typů dokážu mnohem lépe využívat své silné stránky a nevyčítat si ty slabé. Jsem si pak mnohem jistější v zaměstnání i v běžném životě.
- Uvědomila jsem si, že jsem v dětství se svými vrozenými potřebami moc nepochodila. Přinášelo mi to jen samé nepochopení, problémy a já se naučila být uzavřená, logická, skrývající emoce – prostě taková obranná zeď proti světu. Díky Teorii typů už delší dobu pracuji za zboření té zdi, ale až teď mě šokovalo, že se vlastně učím to, co je pro mě přirozené.
- Některé svoje projevy chování, reakce na ostatní, můj pláč jsem brala jako slabost a snažila jsem se je napravit, skrýt obviňovat se. Pozorování mého typu a pozorování a pochopení jiných typů podle TT mě dělá klidnější. Jsem ráda za to, jaká jsem. Více si vážím svého jednání a zamýšlím se nad komunikací s odlišnými typy.

Úryvek z knihy:

„Dítě není vaší vizitkou
Zkuste se na výchovu vašeho dítěte dívat s nadhledem. Dítě není vaší vizitkou, nemusíte se s každým jeho projevem identifikovat. Každý typ osobnosti má ve společnosti své důležité místo a může plnit role, které by jiné typy zvládaly jen s velkými obtížemi. Učte děti chápat, že spolu nemusíte ve všem souhlasit, a přesto se můžete mít rádi. Účelem dítěte není činit vás šťastnými, ale naučit se být šťastné samo se sebou.“