Na výstavu o jezuitech do Univerzitního centra už jen týden!

Velká letní výstava jde do finále. V posledním týdnu máme ale před sebou ještě celou řadu doprovodných programů. Obsáhlý přednáškový cyklus, který nás provázel celým létem zakončí přednáška s názvem Každodennost v řádovém prostředí.

7. 9. 2020

Seznámit se s rozvrhem a denním řádem jezuitů o svátcích i všedních dnech se můžete přijít do UCT v úterý 8. září v 18:00.

Poslední komentovanou prohlídku expozice pro veřejnost povede jedna z jejích kurátorek Petra Hnilicová ve středu 9. září od 18:00. To ale ještě není vše. Od pondělí do středy nás čeká edukační program Kláry Zářecké Poznej Telč v baroku!, který je určen pro mateřské školy a žáky I. a II. stupně základních škol.

Zakončení výstavy obohatí také vystoupení divadelního souboru LAURINGER, který, prostředky poučené interpretace, předvede latinskou náboženskou divadelní hru Veritas prostrata et erecta aneb sv. Jan Křtitel. Návštěvník bude moci nahlédnout do české divadelní kultury doby baroka prostřednictvím časově upravené hry jezuitského autora Karla Kolčavy. Parafráze evangelijního příběhu o tetrarchovi Herodovi, Herodiadě, Salome a Janu Křtiteli poskytne za užití divadelních výrazových prostředků, hudby a tance neobvyklý a jedinečný kulturní zážitek.

Divadelní představení odehraje soubor LAURINGER v sobotu 12. září 2020 ve 20:00 v sídle Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Telči (Lannerův dům, Hradecká 6). Vstupné dobrovolné.

Program pro veřejnost
8. 9. od 18:00, Univerzitní centrum Telč, přednáška s názvem Každodennost v řádovém prostředí
9. 9. od 18:00, Univerzitní centrum Telč, poslední komentovaná prohlídka expozice pro veřejnost
12. 9. od 20:00, NPÚ ÚOP v Telči, latinská náboženská divadelní hra Veritas prostrata et erecta aneb sv. Jan Křtitel

Více informací:  Ilona Ampapová (ÚOP NPÚ v Telči), e-mail: ampapova.ilona@npu.cz, tel. +420 724 663 511.
Více o výstavě a o projektu: https://jezuitetelc.cz/cz