Míla Doleželová je s námi v Telči

Malířka, která patří částí svého života a díla právě k Telči a také jejímu okolí. Její obrazy můžeme nalézt na různých světadílech a právem patří k těm, které můžeme nazvat mimořádnými.

29. 4. 2022

Stálá expozice, která bude v Univerzitním centru Masarykovu univerzity, je předělem i v „životě“ jejích obrazů. Vrací se do Telče, právě tam, kde vznikaly. Ale její obrazy zde s námi byly i v letech předchozích. V řadě domácností v Telči a okolí visí na zdech a stejně tak žijí stále pamětníci, které k této osobnosti mají své vzpomínky a zážitky.

Rádi bychom právě tyto vzpomínky zprostředkovali těm, které Míla Doležalová oslovila a oslovuje. Obracíme se na vás tedy s prosbou: zašlete nám své příběhy, jak se do vaší domácnosti její obrazy dostaly, co je na nich „oslovujícího“, když se na ně podíváte. Zašlete nám své vzpomínky na setkávání s touto umělkyní, třeba i zdánlivé maličkosti.

Kontaktní e-mailová adresa: Mila_Dolezelova@space.muni.cz, tel. č.: 549 49 1143

Předem všem velice děkujeme!