Masarykova univerzita bude mít v Telči svůj Munishop

13. 5. 2019

Již tuto sobotu, 18. května v 11 hodin, bude v univerzitním centru (nám. Zachariáše z Hradce 2, Telč) zahájen provoz Munishopu, tedy prodejny propagačních předmětů, odborných publikací a časopisů Masarykovy univerzity. Otevřený bude ve všední dny od 8 do 16 hodin a od června i o víkendu a do 19 hodin.

„Spuštěním Munishopu v Telči reagujeme především na poptávku našich návštěvníků,“ uvedl Jaroslav Makovec, ředitel UC Telč. „Jde ale samozřejmě i o prezentaci naší univerzitní značky v místě, které patří v letních měsících k nejnavštěvovanějším turistickým cílům na Vysočině. V tomto směru je poloha našeho centra hned vedle zámku v Telči ideální,“ dodává.

Internetový obchod s názvem Munishop spustila Masarykova univerzita na adrese www.munishop.cz již vloni – 9. 5. 2018. V aktuální nabídce je více než 90 druhů reklamních předmětů včetně oblíbených univerzitních mikin a 400 titulů knih a časopisů vydaných Nakladatelstvím MU Munipress. Zboží je možné nechat si poslat poštou, nebo vyzvedávat v Brně na třech výdejních místech, a nyní bude nově k dostání také v Telči.

Otevření nové prodejny Munishopu v Telči je další součástí oslav 100 let od založení Masarykovy univerzity a připomenutí 15 let od vzniku univerzitního centra v Telči. Slavnostní sobota v Telči vyvrcholí v 19:30, kdy se na náměstí Zachariáše z Hradce uskuteční ojedinělý koncert filmových melodií v podání Symfonického orchestru a Smíšeného pěveckého sboru MUNI. Koncert je volně přístupný a pořádá ho telčské univerzitní centrum společně s Městem Telč.