Listopadové Zprávičky zvou na výročí významných místních osobností

Listopad je zde a s ním i pozvánky na řadu akcí, první adventní setkání a fotopřipomínka Noci vědců v Univerzitním centru. Jsou tu listopadové zprávičky!

1. 11. 2023

Víte, co mají společného Míla Doleželové a Jan Novák? Oba byli významní umělci, oba žili a tvořili především ve druhé polovině dvacátého století, oba patří k Telči a okolí a oba mají v listopadu životní výročí. Hudební skladatel Jan Novák se narodil nedaleko Telče v Nové Říši a v listopadu zemřel. Malířka Míla Doleželová v Telči a nedalekém Klatovci prožila téměř celý život a v listopadu se naopak narodila.

Obě tato výročí si připomeneme, protože péče o odkazy významných místních osobností patří mezi možné ne tolik patrné, ale rozhodně velmi příjemné a důležité aktivity Masarykovy univerzity v našem Univerzitním centru. Bližší informaci najdete v našich Zprávičkách.