Letošní Adventní setkávání v Univerzitním centru bude celý prosinec!

Advent je především časem přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti. V západní tradici je adventní období také dobou zklidnění. Odpovídalo to životnímu stylu našich předků, jejichž přirozeným rytmem byla intenzivní práce v době od jara do podzimu a odpočinek v zimě.

30. 11. 2020

Zároveň jsme si zvykli, že každý rok v tomto čase pořádáme v Univerzitním centru adventní setkání, na kterém bylo možné se nejen vánočně naladit, ale i si prohlédnout či zakoupit výrobky studentů SOŠ a SOU Třešť. Také jsme si už ale zvykli, že letos je všechno jinak. Nemusí to být ale vždy jenom špatně.

Máme proto velkou radost, že vás můžeme pozvat na „trochu jiné“ Adventní setkání do Univerzitního centra, které potrvá po celý prosinec.

Ve spolupráci s telčskou pobočkou Muzea Vysočiny Jihlava a ZUŠ Telč jsme v Telči otevřeli další prostor, kam můžete přijít, prohlédnout si Betlém ze slámových soch Lindy a Lukáše Reisových, dát si něco dobrého z okénka naší univerzitní cukrárny-kavárny Haas (každý den 14-17 hodin, aktuální informaci o otevírací době naleznete na FB profilu) a užít si vánoční náladu.

Chybět nebude ani nabídka adventních a vánočních výrobků, které letos připravili holky a kluci z Dětského domova v Telči (více informací: Lucie Zemanová, tel. 731 404 899). Navíc u nás budete moci přispět dobrovolným vstupným na provoz mobilního hospice Sdílení (to je ale možné i rovnou na účet veřejné sbírky: 100011997/7940).

A pokud to jen trochu půjde, připravíme i další program (např. vánoční koncert ZUŠ Telč). Snad jsme tak založili novou zimní tradici! Je to prostě krásné spojení telčských institucí a taky zpráva, že pořád žijeme. Za to se určitě patří všem poděkovat, zejména v této tolik těžké době.

Děkujeme a přejeme klidný Advent!