Katalog doprovází výstavu o jezuitech

Publikace, kterou vydalo telčské pracoviště Národního památkového ústavu, je katalogem závěrečné výstavy projektu Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši. Spolu s ní si klade za cíl přiblížit široké veřejnosti život Tovaryšstva Ježíšova v prostředí Telče.

10. 7. 2020

Do období raného novověku, nepříliš probádané oblasti městské historie, čtenář nahlédne prostřednictvím úvodních odborných studií a katalogových hesel doplněných bohatým obrazovým materiálem. První část poskytuje informace nejen o dějinách probačního domu, ale i architektuře, mobiliáři a drobných sakrálních stavbách v Telči a okolí. Následující oddíl zkoumá telčskou jezuitskou komunitu, hospodářské zázemí a zejména fenomén tzv. třetí řádové probace a s ní související misijní činnost. Poslední oddíl reflektuje úlohu jezuitů ve městě při poskytování duchovních služeb, sloužení liturgie, organizování duchovních slavností, zajišťování školského vzdělávání či provozování lékárny.

Doprovodná publikace Telč a jezuité. Řád a jeho mecenáši jistě potěší nejen odbornou, ale i laickou veřejnost. Je možné ji zakoupit v sídle Národního památkového ústavu (Lannerův dům), případně na e-shopu NPÚ. Cena 600 Kč.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.