Je tady červen, a to je nejvyšší čas vyrazit do Telče!

Jméno měsíce června je údajně slovanského původu, ale není to úplně jisté, stejně jako není jisté, co je skutečný význam tohoto jména. Snad vděčí za svůj název tomu, že se v červnu začínají červenat první plody, snad že se v dozrávajícím ovoci objevují červi nebo že se v tomto období dříve sbírali brouci červci, kterými se barvil textil. Jisté ale je, že je to první letní měsíc. A s létem se mění celá Telč!

3. 6. 2024

A nejen Telč, ale také naše Univerzitní centrum. To čeká třeba úžasný koncert filmových melodií, kterým pokračujeme v oslavách 105 let MUNI a 20 let UCT. Čeká nás ale také řada dalších velkých i menších, tradičních i unikátních akcí. Připomeneme si rok fungování expozice Míly Doleželové, i to, že expozice byla oceněna rektorem Masarykovy univerzity. Máme pro vás pozvánky do jazykových kurzů nebo do kurzů U3V, a také třeba fotoreportáž z návštěvy posluchačů naší U3V v Havlíčkově Brodě. O tom všem jsou červnové Zprávičky z UCT.

Tento způsob léta by mohl být docela šťastným, co říkáte? Tak tedy vzhůru do Telče!