Historie Židů na Havlíčkobrodsku

Srdečně vás zveme v rámci přednáškového cyklu Rodinné stříbro – Památky kolem na přednášku Mgr. Aleny Jindrové Historie Židů na Havlíčkobrodsku.

15. 5. 2023

Historii Židů známe především skrze památky – mohutné synagogy a romantické hřbitovy, avšak do našich životů zasáhla mnohem více. Celá Vysočina je toho zářným příkladem. Hlouběji do dějin Židů nahlédneme přes konkrétní osudy, jména a události. Ukázkami z Havlíčkobrodska si připomeneme významné rodiny, památky, běžný život Židů i tragédii 20. století.

Přednáška se koná ve středu 31. května 2023 v 18.00 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Vstup zdarma.