Dny evropského dědictví budou letos opět i v Telči

Dny evropského dědictví (EHD) se konají každý rok v září. Letos to bude od 12. do 20. září. V souvislosti se Dny evropského dědictví jsou pořádány nejrůznější doprovodné akce - přednášky, koncerty, městské slavnosti, ale i soutěže a další kulturní programy.

10. 9. 2020

V objektech, které jsou běžně přístupné veřejnosti a je v nich vybíráno vstupné, bývá v tyto dny nabízen speciální program (například zvláštní prohlídková trasa, koncert, výstava atp.). Desítky měst a obcí připravují komponované programy pro své občany i turisty. Svůj program má také město Telč, kam se můžete přijet podívat třeba na výstavy pořádané v našem univerzitním centru.

„Cílem celorepublikové akce je především zpřístupnit nejširší veřejnosti nejzajímavější památky všech druhů. Tím se myslí nejen památky architektonické, archeologické, sakrální či technické, ale také muzea, galerie, knihovny a i další prostory. V nich máme uchovávány neuvěřitelně rozsáhlé sbírkové fondy movitého kulturního dědictví, které si zaslouží naší pozornost,“ říká ředitel Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči Jaroslav Makovec, „že je město Telč takovou památkovou rezervací bereme jako samozřejmost, přesto považuji za chvályhodné, že se každoročně do akce aktivně zapojuje. Ostatně, naše univerzitní centrum se ke kulturnímu dědictví a historii Telče hrdě hlásí,“ dodává.

Celý program EHD v Telči

12. září 2020 - 20. září 2020
Hostitelským městem Národního zahájení EHD 2020 bude Olomouc.
Téma: Památky a vzdělávání.

Nejvíc akcí a dnů otevřených dveří probíhá o víkendu, ale i během všedních dnů bude možnost nahlédnout do míst, která bývají zavřená právě o víkendech, a seznámit se třeba s procesem jejich záchrany a obnovy.

Zajímavá jistě bude především možnost navštívit také ty památky, které nebývají veřejnosti přístupné vůbec nebo pouze příležitostně. Například neveřejné interiéry radnic, soudů, církevních institucí, škol, obytných domů atd.

Kompletní program EHD 2020

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.