Promoce Univerzity třetího věku v Telči

Ve čtvrtek 2. června 2022 se v historickém sále Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči konalo slavnostní zakončení kurzu Středověké etudy III. Promoce tak zakončily dlouholetý program pořádaný Univerzitou třetího věku Masarykovy univerzity ve spolupráci s telčskou pobočkou Národního památkového ústavu v Univerzitním centru v Telči.

6. 6. 2022

Slavnostního aktu se v zastoupení rektora zúčastnil prorektor Masarykovy univerzity Martin Kvizda, za celoživotní vzdělávání vedoucí oddělení Svatava Kalná. Přítomen byl starosta Telče Vladimír Brtník a další hosté.

Ředitel univerzitního centra Jaroslav Makovec ocenil, s jakou pečlivostí ke studiu a s jakou vážností k promocím přistupují a popřál absolventům mnoho zdaru do dalšího studia. „Pro nás jako pro organizátory je to nejen radost, ale i obrovský závazek pokračovat i nadále v realizaci takto úspěšných kurzů,“ dodal.

Univerzita třetího věku je souborem programů celoživotního vzdělávání zaměřeným na vzdělávání osob v postproduktivním věku. Jejím cílem je nejen prohlubovat dosavadní vědomosti, ale také prezentovat nové poznatky, obory a technologie, což se univerzitnímu centru, kde výuka probíhá již od roku 2006, jednoznačně daří.

Pro akademický rok 2022/23 je připraven Všeobecně zaměřený kurz, který vznikl ve spolupráci s odborníky všech fakult Masarykovy univerzity a zájemcům nabízí možnost rozšířit si svůj všeobecný přehled a dříve získané znalosti z nejrůznějších vědních oborů.