Přednáška o farním kostele sv. Jakuba v Telči

Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči obnovuje v roce 2022 přednáškový cyklus Rodinné stříbro – Památky kolem nás.

8. 9. 2022

První letošní přednáška s názvem Farní kostel sv. Jakuba v Telči se koná ve středu 14. září 2022 v 18.00 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Přednášejícím je Ondřej Hnilica. Vstup zdarma.

Kostel sv. Jakuba je jedním ze svědků středověku Telče, jehož osudy se neodmyslitelně vtiskly do jeho historie. Dnešní podoba je výsledkem regotizačního snažení z konce 19. století. Nejvýraznějším ohrožením památky však ve druhé polovině 20. století byla narušená statika věže, která dokonce hrozila zřícením.

Bližší informace