Newsletter 04/2022
1. 4. 2022, 13:02

Duben v Univerzitním centru – bílý semafor, pomoc Ukrajině a povídání se Stanislavem Balíkem a Jiřím Hanušem nejen o Masarykovi

Je asi zbytečné psát, že situace kolem války na Ukrajině změnila, doslova během pár dnů, priority i plány nás všech. Univerzitní centrum nevyjímaje. Je to další zásah do našich životů, které se ještě nestačily vrátit do normálu po covidové epidemii. Nezbývá než si přát, aby válka a s ní spojené lidské utrpení, nejistota a obavy z budoucnosti skončily co nejdříve.

Pro Masarykovu univerzitu je to další výzva dokázat, že svou třetí (kulturní, společenskou) roli bere vážně. Dobrovolnické centrum Masarykovy univerzity organizuje materiální sbírky, pomáhá uprchlíkům s organizací ubytování a vyřízením úředních záležitostí, tlumočením či výukou českého jazyka.

Nebýt ukrajinského konfliktu, provoz – a asi nejen v Univerzitním centru – by se pomalu vrátil do běžného rytmu. Konečně máme bílý stupeň covidového semaforu, probíhá prezenční výuka U3V a jsou tu první vzdělávací i kulturní akce ohlašující mimořádně zajímavou sezónu. O Telč je na Masarykově univerzitě velký zájem a to je skvělé. Doufejme, že se k našim akcím a plánům dostaneme příště, rozhodně je na co se těšit.

Na závěr ještě jedna pozvánka. Letos poprvé jsme se rozhodli udělat ozvěny brněnských Masarykových dnů, pořádaných každoročně jako připomínku narození TGM. Letošní téma mělo být Masaryk a vzdělávání, ale jak asi všichni chápeme, všechno bylo jinak. Pokud vás tedy zajímá nejen osobnost TGM a jeho vztah ke vzdělávání, ale i politické a historické kontexty aktuálních událostí a chcete si o nich popovídat s mimořádně zajímavými hosty, určitě si nenechte ujít skvělou příležitost a přijďte 8. dubna v 19 hodin do Univerzitního centra. Čeká vás setkání se dvěma skvělými akademiky Masarykovy univerzity. Děkanem Fakulty sociálních studií a předním českým politologem Stanislavem Balíkem, a rovněž velmi vyhledávaným, historikem Jiřím Hanušem.

Ozvěny Masarykových dnů

UCT přešlo na bílou barvu semaforu

Podmínky provozu a výuky se řídí od pondělí 7. března bílým eskalačním semaforem a aktuálními vládními opatřeními. Pro provoz univerzity tak platí jen ta omezení, která nastaví vláda ve svých opatřeních.

Podrobnosti

Pro aktuální informaci o možnostech ubytování v našem centru se obracejte na Jarmilu Svobodovou,
T: 606 036 043
E: svobodova@rect.muni.cz

Po dvou pandemických letech se koncem dubna opět uskuteční již 16. ročník konference COFOLA 2022, která je určena primárně pro doktorandy a mladé právní vědce.
Vítáni jsou i studenti vyšších ročníků právnických fakult, kteří již zvažují či snad dokonce znají svoji budoucí specializaci. Kromě studentů, mladých právních vědců a vysokoškolských pedagogů se konference pravidelně účastní i odborníci z praxe.

Podrobnosti
Dubnové knižní novinky v knihovně UCT

Pro veřejnost (výstavy, koncerty, přednášky)

volně přístupné na základě aktuální epidemiologické situace
(pro upřesnění informací prosíme kontaktujte Ilonu Martinů, tel. 774 886 640)

 

Ozvěny Masarykových dnů

Setkání a diskuze s politologem Stanislavem Balíkem, děkanem Fakulty sociálních studií MU a historikem Jiřím Hanušem,  prorektorem MU.

8. dubna 2022 v 19.00 hod.
přednáškový sál, aula

vstup volný

František Havelka - vzpomínka na telčského malíře

Vernisáž výstavy se uskuteční
11. dubna v 16.00 hod. v prostorách Univerzitního centra.

11. 4. - 10. 6. 2022
knihovna UC Telč

volně přístupné
v provozní době knihovny

Kalendář akcí

Přehled vybraných akcí - duben 2022

po 21. 3. – pá 22. 4. 2022

Kurz českého jazyka

Intenzivní jazykový kurz pro občany Ukrajiny.

čt 21. – so 23. 4. 2022

Konference COFOLA

Pořadatel Právnická fakulta MU.

út 26. – st 27. 4. 2022

Setkání ředitelů APSS Jihomoravského kraje

Organizátorem akce je Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky.​

Místa UNESCO objektivem Věry Zadinové

Malá ukázka fotografické výstavy, která připomněla 30. výročí zapsání Telče na Seznam světového dědictví UNESCO.

Přihlaste se k odběru newsletteru Archiv zpráv

© 2023
Masarykova univerzita

Facebook     Youtube