Newsletter 07_08/2021
7. 7. 2021, 10:42

Prázdniny nebudou? Do UCT se vrací vzdělávací akce

Léto budiž pochváleno! Krásné slunečné dny nejenže do Telče vrací každoročně ruch spojený s provozem významného turistického cíle, ale letos by mohlo být spojeno i se zvládnutím covidové epidemie a návratem k výrazně volnějšímu životu.

Pro naše Univerzitní centrum bude prázdninový čas, možná trochu paradoxně, znamenat návrat výukových a vzdělávacích akcí do našich prostor. Zkrátka, konečně se k nám vrátí studenti, a to je skvělá zpráva. V červenci se těšíme na Letní školu Ústavu jazykových studií Masarykovy univerzity a na tradiční Hudební akademii Telč (dříve Francouzsko-českou hudební akademii Telč), která i pod novým názvem přiveze do Telče spoustu hudby světové úrovně.  V srpnu bude opět probíhat tradiční festival Prázdniny v Telči a nejen během něj nás čekají třeba další Jazykové kurzy AJ, Letní škola pro doktorandy nebo Hudební dílna. Nový školní rok přivítáme unikátním divadelním představením Lucerna v podání studentů Právnické fakulty MU.

Milovníci kultury si v našem centru přijdou na své, tedy především ti se smyslem pro výtvarné umění. Od konce června nabízíme hned několik zajímavých výstav. Nejen v prostorách univerzitní knihovny a kavárny, ale i na našem nádvoří. Především bych chtěl všechny pozvat na malou expozici obrazů Míly Doleželové a Jiřího Mareše. Malířka by v příštím roce oslavila 100. narozeniny, a teď se po dlouhých letech vrací díla obou umělců zpět do Telče. Doufejme, že zde zůstanou už natrvalo a děkuji našim partnerům z města Telč, Kraje Vysočina a telčské pobočky Muzea Vysočiny Jihlava, že se o to usilovně snaží! Také letošní venkovní expozice, tentokrát mladého olomouckého extravagantního sochaře Jana Dostála, snese nejvyšší umělecká měřítka.

Úplně nejdůležitější ale je, že zůstáváme otevření a že naše prostory budou v létě opět patřit především vám, jejich návštěvníkům.

Přejeme krásné léto!

UCT přešlo na bílou barvu semaforu

Příznivý vývoj epidemie nemoci covid-19 a postupné uvolňování vládních opatření přináší také postupné uvolnění provozu na Masarykově univerzitě včetně univerzitního centra.

Podrobnosti

Pro aktuální informaci o možnostech ubytování v našem centru se obracejte na Jarmilu Svobodovou,
tel.: 606 036 043,
e-mail: svobodova@rect.muni.cz

27. ročník Hudební akademie Telč hlásí plné obsazení

Také letos v létě nás čekají tradiční mistrovské kurzy komorní hudby. Proběhnou v termínu 9. — 19. července a můžeme se těšit i na bohatý doprovodný program a víceméně tradiční koncertování pro veřejnost. Prestižní kurzy hlásí plné obsazení, což je jistě skvělá zpráva.

Podrobnosti

Strom lásky po celé léto

  • Vyfoťte se u Stromu lásky na nádvoří Univerzitního centra Telč
  • Sdílejte fotku na fb či IG s hashtagem #stromlaskyucttelc a vyhrajte romantický víkend v Telči
  • Přispějte do sbírky pro děti

Výtěžek sbírky bude využit pro potřeby klientů NZDM ZASTÁVka Telč k celkovému zkvalitnění nabízené sociální služby.

Přečtěte si více

Výstavy

volně přístupné na základě aktuální epidemiologické situace
(pro upřesnění informací prosíme kontaktujte Ilonu Martinů, tel. 774 886 640)

 

Míla Doleželová a Jiří Mareš

Jedinečná díla obou umělců se vrací do Telče. Malé nahlédnutí do jejich tvorby k připravované výstavě ke 100. výročí narození malířky v roce 2022.

knihovna Univerzitního centra Telč
1. 7. - 31. 8. 2021

Přístupné v otevírací době knihovny.

Něco jako fotky – pocity a skutečnosti!

výstava amatérského fotografa Jana Antonína Teleckého

kavárna-cukrárna Haas
1. 7. - 31. 8. 2021

Přístupné každý den
od 10.00 do 17.00 hod.

Letní expozice sochy

V pořadí již čtvrtý rok bude veřejný prostor nádvoří patřit letní expozici. O letošní dílo, projekt s názvem Wave (vlna) - vytvořené přímo na místě, se postaral mladý olomoucký sochař Jan Dostál. 

nádvoří UCT
25. 6. - 30. 9. 2021

Přístupné každý den
od 10.00 do 17.00 hod.

Dva životy, dvě kultury, dvě země

Řekové na českém území od 2. poloviny 20. století do současnosti

chodba v přízemí u knihovny
7. 7. - 8. 8. 2021

Přístupné každý den
od 10.00 do 17.00 hod.

Ostatní přístupné výstavy (v chodbách UCT)

Výtvarný plenér 2019 (1. patro)
Telč a jezuité, řád a jeho mecenáši (2. patro)

Přečtěte si výroční zprávu o činnosti UCT

Přehled vybraných akcí - červenec-srpen 2021

čt 1. – ne 4. 7. 2021

Letní škola klasických studií 

XXIX. ročník letní školy na téma Lidové a populární v antice a v její recepci.

pá 9. – po 19. 7. 2021

Hudební akademie Telč 

27. ročník mezinárodní letní školy.

po 9. – so 14. 8. 2021

Letní kurzy anglického jazyka 

Lekce AJ jsou zaměřeny na zlepšení komunikačních dovedností, rozšíření slovní zásoby a přípravu na každodenní komunikaci.

po 16. – pá 20. 8. 2021

Letní škola pro doktorandy

Pořádá Odbor výzkumu RMU.

Wave - instalace sochy

O letošní realizaci, pořádané ve spolupráci s brněnskou galerií Pitevna, se postaral mladý olomoucký sochař Jan Dostál. Ten pro prostor bývalých jezuitských kolejí připravil projekt s názvem Wave (vlna), který ve třech červnových dnech vytvořil přímo na místě.

Rukopis Jana Dostála se od počátků jeho tvorby formuje přes různé materiály, se kterými pracuje (hlína, dřevo, sklo a pryskyřice), až do momentů, kdy poprvé potkává ocel, ve které se jako autor definitivně našel. Tento materiál mu umožňuje pracovat od malého měřítka až po monumentální rozměry. Postupným skládáním drobných geometrických prvků (variabilů) vznikají mnohaprvkové struktury, vytvářející sochy tematicky vycházející ze živočišné sféry, kde autor postupně redukuje realitu do geometrických tvarů, či sochy komunikující v čistě abstraktní rovině.

Výsledná díla nejsou povrchově uzavřená, ucelená jako u klasických soch, nýbrž je autor nechává záměrně otevřená, aby bylo možné vnímat i prostor uvnitř. Otevřenost soch nabízí divákovi nahlédnutí do vnitřního prostoru objektů.

Přihlaste se k odběru newsletteru Archiv zpráv

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Youtube