Zlatá jeřabina 2022

Od 1. do 31. března 2023 můžete hlasovat v anketě Zlatá jeřabina – Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2022. Univerzitní centrum získalo nominaci za aktivity Univerzitního centra Telč související s připomenutím Míly Doleželové.

6. 3. 2023

V roce 2022 si Telč připomněla sté výročí narození akademické malířky Míly Doleželové prostřednictvím výstavy obrazů této nepřehlédnutelné a výjimečné umělkyně. Z obsáhlého díla Míly Doleželové bylo v Městské galerii Hasičský dům vystaveno 30 obrazů. Sbírka je zapůjčena z majetku České dominikánské provincie, kterou spravuje Univerzitní centrum Masarykovy univerzity v Telči. Na přípravě výstavy se podílelo též město Telč, Muzeum Vysočiny Jihlava a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě (podrobnější informace o kulturní aktivitě).

Pro náš návrh můžete hlasovat elektronicky do 31. 3. 2023.

Děkujeme za váš hlas.