Workshop na téma Využití kulturního dědictví – příklady dobré praxe

Univerzitní centrum Masarykovy univerzity v Telči a telčské pracoviště Národního památkového ústavu připravily dva jednodenní workshopy na téma Využití kulturního dědictví – příklady dobré praxe.

23. 1. 2024

Akce je určena pro všechny zájemce o obnovu památek, především pak pro podnikatele a studenty v oblasti cestovního ruchu, majitele památkově chráněných objektů a neziskové organizace. Aktivita vznikla za podpory Fondů EHP a Norska 2014-2021.

Lednový workshop se uskuteční v pondělí 29. ledna 2024. Ve 13.00 hodin představí Ing. Aleš Kozák (Institut pro památky a kulturu, o.p.s.) činnost redakce PROPAMÁTKY, která inspiruje při záchraně památek a také pomáhá hledat potřebné finanční zdroje. Na jeho přednášku naváže v 18.00 hodin PhDr. Martina Indrová, Ph.D. (Památky Plus z. ú.) a pohovoří o sakrálních památkách a hledání jejich nového využití.

Únorový workshop je plánován na pondělí 26. února 2024. Přednášející Ing. arch. Pavel Prouza, Ph.D. představí obnovu pivovaru v Lobči. Bude zaměřen jak na stavební část obnovy, tak i na provoz a ekonomiku pivovaru. Začátek přednášky bude upřesněn.

Vstup na workshop je zdarma.