Labyrintem muzejního času

Srdečně vás zveme na přednášku PhDr. Petra Beránka s názvem Labyrintem muzejního času.

17. 3. 2023

Přednáška bude věnována spletité minulosti muzea v Moravských Budějovicích od počátků, spojených s národopisnou výstavou, až po největší rekonstrukci v 21. století. Posluchač bude seznámen s více než stotřicetiletou historií této instituce, která prošla proměnou od dobrovolnického charakteru muzea až po modernizovanou pobočku třebíčského okresního muzea. Součástí přednášky bude i vhled do toho, jak taková muzejní expozice vůbec vzniká.

Přednáška se koná ve středu 12. dubna 2023 v 18.00 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Vstup zdarma.