Newsletter 02/2024
2. 2. 2024, 10:01

Bude rok 2024 opět rokem výzev?

Když jsme vloni touto dobou plánovali velké investiční akce, bylo jasné, že to budou počiny zásadní. Teď, stále ještě na začátku roku letošního, vidíme, jak moc se nám to vyplatilo. Díky novým studentským pokojům se výrazně zvýšil zájem o jejich využití i mimo turistickou sezonu, provoz nové stálé Expozice Míly Doleželové, včetně vzdělávacích programů pro školy, by pak vydaly na samostatný text.

A právě dokončení projektu Svět Romů v díle Míly Doleželové a jeho další rozvoj v rámci pětileté udržitelnosti je jednou z hlavních výzev letošního roku. Ale samozřejmě nebude jedinou. Čeká nás celá řada skvělých akcí a setkání.  Ale také výročí! Třeba 105 let Masarykovy univerzity, 30. ročník Hudební akademie Telč, ale pro nás nejdůležitějším bude určitě 20 let od převzetí budovy bývalé jezuitské koleje do správy od města Telče. Máme se na co těšit, a vy se můžete těšit s námi.

Rádi bychom vás pozvali na víkendový kurz francouzštiny, který se bude konat od pátku 1. března do neděle 3. března 2024.

Kurz je určen pro mírně pokročilé, středně pokročilé až pokročilé. Požadovaná vstupní úroveň francouzského jazyka je A2 a nabízí 14 výukových hodin s kvalifikovanými lektory. Součástí kurzu bude i kulinářský workshop.

Podrobnější informace včetně přihlášení na kurz

Otevírací doba

pátek–neděle
od 10.00 do 17.00 hodin

více informací na stránkách www.miladolezelova.eu

Ozvěny Masarykových dnů připomenou jeho vztah k židovskému národu

Letošní Masarykovy dny se budou v Brně konat v termínu 11.-12. března a mají příznační podtitul Neklidný svět. Tradiční Ozvěny Masarykových dnů v Telči se budou věnovat jednomu z klíčových témat současnosti, a to Izraeli a židovskému národu. Vzhledem k dalším akcím spojeným s výročím 20 let Univerzitního centra, zařazujeme výstavu, která bude následně součástí Masarykových dnů v Brně, na celý únor. A na co se můžete těšit?

Tomáš Garrigue Masaryk, první československý prezident je známým obhájcem židovského národa a myšlenky sionismu. Na jaře roku 1927 se vydal na cestu do Svaté země. Byla to vůbec první návštěva oficiální hlavy státu takzvaného „jišuvu“ v tehdejší mandátní Palestině. I když Masaryk deklaroval svou cestu jako soukromou a kvůli bezpečnosti ji podnikl tajně a pod jiným jménem, místní přední myslitelé, politici i obyčejní lidé jí přikládali ohromný význam. Ze symbolického hlediska se pro ně jednalo o vyjádření podpory a jedinečnou událost. Historiky byla tato cesta kupodivu skoro zapomenuta,​ ale lidé v Izraeli na ni nikdy nezapomněli. Pro ně to byla a je „nezapomenutelná cesta“.

A právě o ní je výstava Masaryk a Svatá země, kterou můžete v termínu 2. – 29. února shlédnout v prostorách univerzitní kavárny a knihovny. Vstup volný, každý dne od 9 do 17 hodin.

Pro aktuální informaci o možnostech ubytování v našem centru
se obracejte na Jarmilu Svobodovou,

e-mail: svobodova@rect.muni.cz

Knižní novinky | únor

Pro veřejnost (výstavy, koncerty, přednášky)

pro upřesnění informací prosíme kontaktujte Ilonu Martinů, tel. 774 886 640

 

Poslední Přemyslovci

přednáška ze série Studenti pro veřejnost
přednášející Vojta Novotný, student septimy GOB a SOŠ Telč

21. února 2024
od 16.00 hodin

přednášková místnost P2
vstup volný

Renesance telčského zámku v 21. století

přednáškový cyklus NPÚ Rodinné stříbro - Památky kolem nás

22. února 2024
od 18.00 hodin

přednášková místnost P2
vstup volný

Výstava kreseb Tomáše Mejdrecha

Vzpomínka na telčského patriota a amatérského malíře.

1.-29. února 2024
každý den
9.00-17.00 hodin

Kavárna-cukrárna Haas
vstup volný

Kalendář akcí

Přehled vybraných akcí

po 12. – st 14. 2.

Workshop

Pořádá Pedagogická fakulta MU.

pá 16. – ne 18. 2.

Soustředění divadelní společnosti

Pořádá Právnická fakulta MU.

pá 16. – ne 18. 2.

Výjezdní zasedání

Pořádá Ústav simulační medicíny Lékařské fakulty MU.

čt 22. – ne 25. 2.

Studentský workshop

Pořádá Katedra finančního práva a národního hospodářství PrF MU.

Přírodní kluziště pod jezuitskou kolejí

Přihlaste se k odběru newsletteru Archiv zpráv

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Youtube