Newsletter 12/2021
1. 12. 2021, 8:27

Adventní čas v Univerzitním centru

A už je to zase tady. Univerzitní protiepidemický semafor postupně mění barvy, zároveň se zpřísňují i proticovidová vládní opatření. A spolu s nimi je stále těžší předvídat, jaký bude následující měsíc, zejména v případě akcí, ať už kulturních, nebo vzdělávacích.

Prosinec je v tomto směru naštěstí v Telči spíše klidným měsícem. A podobné to bude i letos, kdy vyhlídky na zimu či jaro příliš radostné nejsou. Přesto, anebo právě proto, jsme rádi, že vás i tak můžeme pozvat alespoň na některé akce, které se snad přeci jen konat budou. Určitě nám tak zpříjemní letošní advent, kterému jsme se věnovali již v listopadu.

Po roce jsme pro vás opět připravili vánoční výzdobu nádvoří a při návštěvě kavárny se můžete přijít podívat i na tematickou výstavu Vánoce v přírodních materiálech.  Ale jedna zpráva je opravdu dobrá: Živý Betlém bude! Tedy alespoň doufáme a moc děkujeme kolegyním a kolegům z folklórního souboru Podjavořičan, že to nevzdávají.  Pokud to protiepidemická opatření jen trochu dovolí, letos tuto úžasnou tradiční telčskou akci poprvé uvedou v romantickém prostoru nádvoří našeho Univerzitního centra a my se na jedinečnou atmosféru živého Betléma moc těšíme (podrobnosti o akci Živý Betlém najdete na stránkách souboru Podjavořičanměsta Telč).

Byl to letos dlouhý a v mnoha ohledech turbulentní rok. S tradičním hodnocením toho, co se v něm povedlo a co nepovedlo, stejně jako s plány a novinkami, které nás čekají v příštím roce, ale počkáme raději až do dalšího čísla. Už teď ale moc děkujeme všem, kdo k nám letos našli cestu. A nebylo vás vůbec málo!

Přejeme šťastné a veselé Vánoční svátky a těšíme se na další rok! Z Univerzitního centra vám do něj přejeme hodně zdraví, optimismu a dobré vůle!

Komiksový příběh o Gregoru Mendelovi

Putovní výstava Mendelova muzea Masarykovy univerzity chce přiblížit práci a pokusy Gregora Mendela dětem. Využívá k tomu netradiční formát komiksového příběhu, který v rámci středoškolské odborné činnosti vymyslely studentky Gymnázia Brno-Řečkovice Veronika Horáčková a Veronika Čáslavová. Výtvarně jej zpracovala Olga Pluháčková.

Podrobnosti

Pro aktuální informaci o možnostech ubytování v našem centru se obracejte na Jarmilu Svobodovou,
tel.: 606 036 043,
e-mail: svobodova@rect.muni.cz

Zimní semestr U3V v Telči

V pátek 15. října slavnostním zahájením výstavy k 15 letům trvání U3V v Telči a úvodní přednáškou Hrad Rokštejn u Brtnice odstartoval zimní semestr letošního kurzu U3V. Zvládly jsme ještě další tři přednášky, ale závěr roku je opět ovlivněn vzrůstající vlnou onemocnění Covid-19. Jakmile však bude možné a bezpečné pokračovat v prezenční formě výuky, ihned začneme.

Podrobnosti

Adventní stánek

Na loňskou úspěšnou spolupráci navazuje Adventní stánek v Univerzitním centru, který nabízí k prodeji výrobky s adventní tématikou.

Tyto výrobky pro vás připravily děti a tety Dětského domova v Telči a budou k zakoupení v prostorách Univerzitního centra.

Podrobnosti
Prosincové knižní novinky v knihovně UCT

Pro veřejnost (výstavy, koncerty, přednášky)

volně přístupné na základě aktuální epidemiologické situace
(pro upřesnění informací prosíme kontaktujte Ilonu Martinů, tel. 774 886 640)

 

Komiksový příběh o Gregoru Mendelovi

Putovní výstava Mendelova muzea Masarykovy univerzity se snaží dětem přiblížit práci a pokusy Gregora Mendela.

11. 11. - 28. 2. 2022

Volně přístupné v 1. patře budovy

Univerzita třetího věku. 15 let trvání.

Obrazová výstava k 15 letům činnosti U3V v Telči.
Zahájení výstavy v pátek 15. 10. ve 13.00 hod.

15. 10. - 31. 1. 2022
Kavárna-cukrárna Haas

Přístupné každý den
od 10.00 do 17.00 hod.

Vánoce v přírodních materiálech

Vánoční ozdoby, dekorace a betlémy vytvořené z přírodních materiálů.
Výstava připravená ve spolupráci s Muzeem Vysočina, pobočkou Telč.

26. 11. - 31. 1. 2022
přízemí, nádvoří UCT

Přístupné každý den
od 10.00 do 17.00 hod.

Kalendář akcí

Vánoční čas v Univerzitním centru

Přihlaste se k odběru newsletteru Archiv zpráv

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Youtube