Univerzitní centrum v Telči je součástí Kulturního centra Masarykovy univerzity
Od začátku Nového roku 2022 sice již nějaký čas uplynul, ale určitě je na místě začít takovým malým ohlédnutím a velkým poděkováním za rok 2021. Nebyl vůbec jednoduchý. Většina z nás se během něj snažila žít co nejnormálněji, a to se i přes řadu protiepidemických opatření, naštěstí celkem dařilo. V univerzitním centru jsme tak, kromě jarních měsíců, zažili prakticky normální rok, plný vzdělávacích i kulturních akcí a milých setkání. Děkuji všem institucím za skvělou spolupráci.
A co máme před sebou? Čeká nás rok plný velkých výzev. Masarykova univerzita již v loňském roce zařadila naše telčské Univerzitní centrum mezi pracoviště Kulturního centra MU a deklarovaná podpora dalšího rozvoje už začíná být vidět v podobě nebývale plného kalendáře vzdělávacích univerzitních akcí.
Chceme samozřejmě i nadále podporovat všechny naše standardní programy, ale chceme být i aktivnější v zapojování se do společných projektů s našimi partnery v Kraji Vysočina. A samozřejmě chceme, aby i nadále bylo naše Univerzitní centrum i centrem kulturním. Také proto bychom rádi více podpořili naši knihovnu a akce, které ve spolupráci s městem Telč a Muzeem Vysočiny Jihlava pořádáme. Milou výzvou bude výročí 30 let od zápisu Telče na seznam UNESCO. Zcela zvláštní podporu má ale naše péče o odkaz malířky Míly Doleželové, která by letos oslavila 100 let. Nejenže máme v dlouhodobé zápůjčce a správě její dílo a dílo jejího manžela Jiřího Mareše (a loňská kompletní renovace všech obrazů byl opravdu úžasný počin Magdy Křenkové), ale pro letošní rok chystáme i monografii a společně s městem Telč i výstavu a řadu dalších akcí.
Asi všichni ale cítíme, že ne všechno bude snadné a samozřejmé. Je před námi doba plná nejistoty a bolestivých škrtů a někdy i těžkých návratů k normálnímu životu. Tak to ale zkrátka je a je na každém z nás, aby se s tím dokázal co nejlépe vyrovnat. Přejeme všem pevné zdraví a vše dobré do roku 2022, do roku nových příležitostí!
|