Newsletter 05/2021
10. 5. 2021, 21:20

Semafor se přepíná do žluté – sezóna v Univerzitním centru může začít!

Květen není jen, řečeno básníkem K. H. Máchou, lásky čas, ale je to i měsíc, kdy se v Telči tradičně naplno rozběhne letní turistická sezóna. Nejinak je to i s Univerzitním centrem, kde by v běžném roce již probíhala řada pobytových akcí.

Přes všechny problémy, ale máme i nějaké dobré zprávy. Náš univerzitní protiepidemický semafor se po dlouhé době přepnul do žluté, což mimo jiné umožňuje pro čtenáře znovu otevřít naší univerzitní knihovnu i výstavní prostory.

U chystaných akcí je to horší. Přesto se na nadcházející sezónu snažíme hledět s optimismem a netrpělivě vyhlížíme další rozvolnění. V plánu stále zůstávají všechny velké akce, např. Letní škola Ústavu klasických studií naší Filozofické fakulty, mezinárodní konference o Gregoriánském chorálu Cantus Planus, Letní kurzy AJ, Diplomatická akademie Ministerstva zahraničí ČR či Hudební akademie Telč (dříve Francouzsko-česká hudební akademie).

Připravujeme i letní fotografickou akci Strom lásky a na našem nádvoří, či ve výstavních prostorách knihovny, hned několik zajímavých letních výstav. Pro aktuální informace o provozu knihovny i přístupnosti výstav se prosím obracejte na paní Ilonu Martinů (tel. 774 886 640).

Věřme, že po dlouhém čekání se život do Telče, i našeho Univerzitního centra, zase vrátí.

Pro aktuální informaci o možnostech ubytování v našem centru se obracejte na Jarmilu Svobodovou,
tel.: 606 036 043,
e-mail: svobodova@rect.muni.cz

Strom lásky v Telči

Věděli jste, že Telč je město šťastných lásek? A teď tu u nás máme i Strom lásky. Děkujeme dětem a kolegyním i kolegům ze ZUŠ Telč , Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež ZASTÁVka Telč, spolku Na Větvi, z. s.Dětského domova Telč, že do toho jdou s námi a těšíme se na parádní léto!

Malá vernisáž, která proběhla o minulém víkendu, si sice říkala o víc diváků, ale ještě musíme být trpěliví, tak posíláme alespoň malou ochutnávku a už se těšíme na setkání s vámi v Telči... 😉.

Více informací naleznete již brzy na stránkách www.uctelc.cz.

Letní kurzy anglického jazyka

Letošní rok se kurzy budou konat od 9. do 14. srpna, v době hudebního festivalu Prázdniny v Telči. Lekce jsou zaměřeny na zlepšení komunikačních dovedností, rozšíření slovní zásoby a přípravu na každodenní komunikaci.

Informace a přihlášení
 

Obnovení provozu univerzitní knihovny

Od 3. května je knihovna opět otevřena v obvyklých půjčovních hodinách.
Všechny návštěvníky žádáme o dodržování platných protiepidemických opatření.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Knižní novinky

Výstavy

volně přístupné na základě aktuální epidemiologické situace
(pro upřesnění informací prosíme kontaktujte Ilonu Martinů, tel. 774 886 640)

 

Lenka Dvorníková – Včelová (1959-2018) … taková byla …

Společně s kolegy z Muzejního Spolku Telč a telčské pobočky Muzea Vysočiny Jihlava je připravená nová retrospektivní výstava obrazů a kreseb paní Dvorníkové.

Výstava zapadá do našeho cyklu o telčských malířích, ve kterém bychom chtěli každý rok představit alespoň jednoho buď známého, nebo i zcela neznámého malíře. Jaká byla Lenka Dvorníková-Včelová si budete moci připomenout v prostorách univerzitní knihovny.

Letem módním světem

Obrazové ohlédnutí za jarní výstavou v roce 2020, která dokumentovala vývoj odívání v průběhu staletí – od antiky po současnost a také připomněla módní ikony 20. století. Výstava byla slavnostně zahájena módní přehlídkou v knihovně Univerzitního centra. 

Přihlaste se k odběru newsletteru Archiv zpráv

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook     Youtube