Newsletter 05/2021
Odesláno 10. 5. 2021, 21:20

Semafor se přepíná do žluté – sezóna v Univerzitním centru může začít!

Květen není jen, řečeno básníkem K. H. Máchou, lásky čas, ale je to i měsíc, kdy se v Telči tradičně naplno rozběhne letní turistická sezóna. Nejinak je to i s Univerzitním centrem, kde by v běžném roce již probíhala řada pobytových akcí.

Přes všechny problémy, ale máme i nějaké dobré zprávy. Náš univerzitní protiepidemický semafor se po dlouhé době přepnul do žluté, což mimo jiné umožňuje pro čtenáře znovu otevřít naší univerzitní knihovnu i výstavní prostory.

U chystaných akcí je to horší. Přesto se na nadcházející sezónu snažíme hledět s optimismem a netrpělivě vyhlížíme další rozvolnění. V plánu stále zůstávají všechny velké akce, např. Letní škola Ústavu klasických studií naší Filozofické fakulty, mezinárodní konference o Gregoriánském chorálu Cantus Planus, Letní kurzy AJ, Diplomatická akademie Ministerstva zahraničí ČR či Hudební akademie Telč (dříve Francouzsko-česká hudební akademie).

Připravujeme i letní fotografickou akci Strom lásky a na našem nádvoří, či ve výstavních prostorách knihovny, hned několik zajímavých letních výstav. Pro aktuální informace o provozu knihovny i přístupnosti výstav se prosím obracejte na paní Ilonu Martinů (tel. 774 886 640).

Věřme, že po dlouhém čekání se život do Telče, i našeho Univerzitního centra, zase vrátí.

Pro aktuální informaci o možnostech ubytování v našem centru se obracejte na Jarmilu Svobodovou,
tel.: 606 036 043,
e-mail: svobodova@rect.muni.cz

Strom lásky v Telči

Věděli jste, že Telč je město šťastných lásek? A teď tu u nás máme i Strom lásky. Děkujeme dětem a kolegyním i kolegům ze ZUŠ Telč , Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež ZASTÁVka Telč, spolku Na Větvi, z. s.Dětského domova Telč, že do toho jdou s námi a těšíme se na parádní léto!

Malá vernisáž, která proběhla o minulém víkendu, si sice říkala o víc diváků, ale ještě musíme být trpěliví, tak posíláme alespoň malou ochutnávku a už se těšíme na setkání s vámi v Telči... 😉.

Více informací naleznete již brzy na stránkách www.uctelc.cz.

Letní kurzy anglického jazyka

Letošní rok se kurzy budou konat od 9. do 14. srpna, v době hudebního festivalu Prázdniny v Telči. Lekce jsou zaměřeny na zlepšení komunikačních dovedností, rozšíření slovní zásoby a přípravu na každodenní komunikaci.

 

Obnovení provozu univerzitní knihovny

Od 3. května je knihovna opět otevřena v obvyklých půjčovních hodinách.
Všechny návštěvníky žádáme o dodržování platných protiepidemických opatření.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Výstavy

volně přístupné na základě aktuální epidemiologické situace
(pro upřesnění informací prosíme kontaktujte Ilonu Martinů, tel. 774 886 640)

 

Lenka Dvorníková – Včelová (1959-2018) … taková byla …

Společně s kolegy z Muzejního Spolku Telč a telčské pobočky Muzea Vysočiny Jihlava je připravená nová retrospektivní výstava obrazů a kreseb paní Dvorníkové.

Výstava zapadá do našeho cyklu o telčských malířích, ve kterém bychom chtěli každý rok představit alespoň jednoho buď známého, nebo i zcela neznámého malíře. Jaká byla Lenka Dvorníková-Včelová si budete moci připomenout v prostorách univerzitní knihovny.

Letem módním světem

Obrazové ohlédnutí za jarní výstavou v roce 2020, která dokumentovala vývoj odívání v průběhu staletí – od antiky po současnost a také připomněla módní ikony 20. století. Výstava byla slavnostně zahájena módní přehlídkou v knihovně Univerzitního centra. 

© 2021
Masarykova univerzita

Facebook     Youtube