Akce pořádané v Univerzitním centru Telč

V Univerzitním centru Telč (UCT) se každoročně uskuteční kolem 80 akcí (semináře, konference, přednášky, výstavy a další), z toho je více jak třetina akcí spojena s využitím ubytování v UCT. Každý rok se u nás ubytuje cca 800 hostů.

Pravidelné univerzitní akce

Zázemí UCT využívají pro své potřeby fakulty a pracoviště Masarykovy univerzity. Mezi pravidelné akce pořádané v rámci univerzity lze zařadit:

Vzdělávací programy probíhající v UCT

• Univerzita třetího věku (U3V)
    – od roku 2006
    – v současné době probíhá vzdělávací program Kulturní dědictví – jeden z pilířů identity národa II.
  • Počítačové kurzy v rámci U3V
    – nepravidelné kurzy od roku 2007
    – zaměřené na základy práce s počítačem, základy počítačové grafiky a digitální fotografie
  • Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Telči